کشاورزان شوش در خوزستان رکورد دار تولید گندم کشور

دزفول - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش گفت: کشاورزان این شهرستان با تولید 318 هزار تن محصول گندم در سال زراعی جاری، رکورد داری خود را در تولید گندم کشور تداوم بخشیدند.

علیرضا ملک زاده روز یکشنبه در حاشیه جشن شکرانه خوشه های طلایی که در تالار نیایش شوش با حضور مجری طرح محوری گندم کشور برگزار شد به خبرنگار ایرنا افزود:شهرستان شوش طبق ارزیابی وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی 96-95 موفق به تولید 318 هزار تن گندم شد. 
وی اظهارکرد: این میزان گندم از سطح 80 هزار هکتار مزارع کشاورزی شهرستان شوش برداشت شده و بخش قابل توجهی از محصول گندم تولیدی نیز به مراکز خرید تحویل شده است. 
گندمکاران شهرستان شوش در سال زراعی 91 - 90 نیز موفق به تولید 320 هزار تن گندم شده بودند. 
ملکز زاده افزود:شهرستان شوش در تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم و ذرت از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و ایجاد صنایع جانبی بخش کشاورزی در این شهرستان سودآور و اقتصادی است. 
وی گفت: سالانه حدود 2 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان شوش تولید می شود. 
شهرستان شوش در شمال خوزستان علاوه بر بخش کشاورزی در بخش صنعت نیز با وجود کارخانه های کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ،حریر خوزستان و کاغذپارس از ظرفیت بالایی برخوردار است. 
به شکرانه رکوردشکنی کشاورزان شوشی در تولید گندم،جشن شکرانه خوشه های طلایی روز یکشنبه با حضور مجری طرح گندم کشور و کشاورزان این شهرستان برگزار شد.