معرفی شرکت

شرکت توسعه کشت ذرت با هدف « کوشش در ازدیاد کشت و تولید ذرت و سایر نباتات علوفه ای به منظور افزایش تولید داخلی » در سال 1361 تشکیل و با ایجاد نمایندگی در استانهای خوزستان ـ فارس ـ کرمانشاه و ایلام کلیه مناطق ذرت خیز در غرب و جنوب و مرکز کشور را تحت پوشش خدمات خود دارد .

شرکت با داشتن پرسنل متخصص و مجرب و 20  هزار متر مربع انبار سوله و 3 هزار متر مکعب سیلو و 35 دستگاه انواع ماشین های خشک کن افقی و عمودی ، ذرت تولیدی کشاورزان را خریداری و مطابق استاندارد ملی ، خشک و بوجاری و انبار نموده و به مصرف کنندگان عرضه می نماید.این شرکت قادر است بر حسب نوع نیاز مشتریان، انواع ذرت با کیفیتهای متنوع برای مصارف دامی و صنعتی را تولید نماید .

این شرکت با شناسائی و بررسی مستمر ارقام جدید ذرت هیبرید خارجی و انتخاب و ثبت ارقام جدید توسط موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور، بذر ذرت هیبرید جدید به کشاورزان معرفی می نماید .

شرکت ارقام خارجی ثبت شده در کشور را در داخل کشور تولید و پس از فرآوری و بسته بندی به کشاورزان عرضه   می نماید .

مدرنترین کارخانه فرآوری بذر ذرت در کرمانشاه احداث شده  است، این کارخانه سالانه 7500 تن بذر ذرت کشور را پس از خشک کردن ، فرآوری و ضدعفونی و بسته بندی   می نماید. این کارخانه با ویژگیهای منحصر به فرد ، قادر است بذور با خلوص ژنتیکی و فیزیکی بالا را در سایزهای متنوع به صورت یکنواخت ضد عفونی نموده و بذور سالم و با استاندارد بالا بسته بندی و عرضه نماید.

شرکت توسعه کشت ذرت به کلیه کشاورزان متقاضی خدمات آموزشی و فنی  را قبل از کشت و بعد از کشت بصورت رایگان عرضه می نماید و نهاده های اختصاصی ذرت ( کود و سم ) را در سراسر کشور به کشـــــاورزان معرفی و عرضه می نماید .