شرکت توسعه کشت ذرت

تاریخچه شرکت

شرکت ما با هدف کوشش در ازدیاد کشت و تولید ذرت و سایر نباتات علوفهای در سال 1361 تشکیل شده است. در این راستا در گام نخست گسترش سطح کشت از طریق کشت مکانیزه مورد نظر بوده است. در گام دوم پس از تثبیت نسبی سطح کشت، ارتقای کیفیت بذر با تمرکز بر کاهش رطوبت بذر تولیدی، از طریق احداث کارخانه خشک‌کن مکانیزه هدف گذاری شد. در سومین گام افزایش تنوع ارقام موجود در بازار کشور جهت بهره‌برداری در اقلیم‌های مختلف کشور مورد توجه واقع شد. اکنون و در گام چهارم، توسعه کیفی بذور از طریق افزایش کیفیت فرآوری بذور، خلوص بالا، استفاده از سموم جدید و بسته‌بندی با کیفیت در دست اقدام می‌باشد. شرکت ما مفتخر است که با تکیه بر دانش فنی مدیران و تجربه کارشناسان، سهم مهمی در پیشرفت کشت ذرت در کشور داشته است.

تخصص ما چیست؟!

نزدیک به چهار دهه است که ما به عنوان شرکتی خصوصی، پیشگام در توسعه تولید ذرت هستیم. مهمترین سرمایه ما، اعتماد کشاورزان ایران است. این سرمایه در سایه فعالیت تجاری مستمر و صادقانه بوجود آمده است. ما ضمن توجه به دانش روز و تجربه کارشناسان با سابقه در تولید ذرت، با استفاده از تجهیزات جدید فرآوری بذر ذرت، سعی در توسعه تولید این محصول راهبردی نموده‌ایم. سابقه سالها نوآوری، ما را بر آن داشت تا امتیاز تولید و فروش بذر ذرت رقم (KSC 703) را از موسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال دریافت نماییم. در راستای تکمیل سبد محصولات شرکت، مجموعه‌ای از ارقام کم‌نظیر با منشا خارجی و متناسب با اقلیم کشور نیز در شرکت تولید می‌شود. ما با تاسیس کارخانجات پیشرفته فرآوری بذر در کرمانشاه، قدم مهمی در بهبود کیفی بذر تولید داخلی برداشته‌ایم. بدین منظور، کیفیت محصولات در آزمایشگاه‌های تخصصی شرکت کنترل می‌شود. در راستای تولید بهینه، فرآوری، آماده سازی و بسته‌بندی بذور، با استفاده از دستگاه‌های روزآمد، سموم جدید و تکنولوژی پیشرفته انجام می‌شود. ما برای ورود به بازارهای جهانی و حفظ و ارتقای استاندارهای تولید بذر ذرت، گواهی (OECD) را از موسسه تحقیقات ثبت وگواهی بذر نهال دریافت نموده‌ایم.

هدف ما

برای حفظ پیشگام بودن در صنعت بذر ذرت کشور، یکی از مهمترین ماموریت‌هایی که برای خود تعریف نموده‌ایم، تحقیق و توسعه برای معرفی ارقام جدید با منشا داخلی و خارجی با صفات مطلوب و بازده بیشتر است. شرکت توسعه کشت ذرت همواره در حال نوآوری بوده و تلاش برای معرفی ارقام جدید هرگز پایان نخواهد یافت. از این رو هر ساله بخشی از درآمد شرکت صرف تحقیق و توسعه جهت ثبت و گواهی ارقام جدید و ارتقای کیفیت بذور تولیدی می‌شود. تجهیزات خشک‌کن پیشرفته و دهها هزار متر مربع انبارهای سرد مکانیزه، امکان فرآوری و بسته‌بندی سالانه بیش از 7500 تن بذر با خلوص بالا در سایزهای متنوع مطابق با استانداردهای ملی را فراهم می‌آورد. شرکت ما با داشتن شعبه در استانهای خوزستان، فارس، کرمانشاه و ایلام، کلیه مناطق ذرت خیز کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد. شرکت توسعه کشت ذرت برای حفظ و توسعه روابط تجاری و علمی با مشتریان خود، همواره آماده ارائه خدمات آموزشی و فنی است.

چشم انداز آینده …

با توجه به کمبود منابع آبی، شرایط اقلیمی و پتانسیل تولید ذرت در کشور، اولویت اول ما، درک چالشهای پیشرو و راهکارهای پایدار برای افزایش عملکرد ذرت با ترسیم برنامه‌های راهبردی جهت نیل به این اهداف است. چشم انداز بلند مدت شرکت به عنوان تولید کننده اختصاصی بذر، گسترش ابعاد فعالیت در تولید طیف وسیعی از بذور گیاهان علوفه‌ای، خصوصا پشتیبانی از نباتات علوفه‌ای پاییزه در راستای تأمین تقاضای روز افزون کشور برای تولید پروتئینهای حیوانی و رژیمهای غذایی سالم‌تر است.

کارخانه فرآوری بذر

سوالی دارین؟

هرگونه سوالی در مورد شرکت و فعالیت ما دارید از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید، در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

فهرست