فرآوری بذر

کیفیت محصولات :

شرکت توسعه کشت ذرت با بهره گیری از پیشرفته ترین ماشین آلات فرآوری بذر ،کیفی ترین بذور را با خلوص فیزیکی بیش از 99.9 % و خلوص ژنتیکی بالاتر از استاندارد ملی در کیسه های 4 لایه ( سه لایه کاغذ کرافت و یک لایه لمینیت) تولید می نماید.

استانداردها :

شرکت توسعه کشت ذرت برای حصول اطمینان از خلوص ژنتیکی بذور تولیدی علاوه بر نظارت کارشناسان موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر کشور بر مزارع ذرت بذری به ازاء هر 60 تا 70 هکتار مزارع بذری یک نفر کارشناس مجرب را بعنوان ناظر مقیم به کارگرفته همچنین کلیه مزارع بذری توسط کارشناسانی که بیش از سی سال در زمینه تولید ذرت بذری تجربه میدانی دارند نظارت میگردد.

با توجه به حساسیت و دقت بسیار بالای شرکت در زمینه نظارت مستمر بر مزارع بذری و نحوه پروسس بذر در کارخانه فرآوری بذر ، موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر کشور مجوز الصاق گواهی OECD را بر روی کیسه های بذر این شرکت صادر نموده است.

کارخانه فرآوری بذر

خواص دارویی ابریشم ذرت :

برخی از محصولات گیاهی قابلیت دم کردن و مصرف شدن به صورت چای را دارند. از جمله دلایل مصرف چای گیاهی، اهمیت آنتی اکسیدان‌های موجود در آنها است. آنتی اکسیدان ها به بدن انسان برای تنظیم سیستم گوارشی و ایمنی بدن کمک می‌کنند. چای گیاهی به روش های مختلفی مانند جوشاندن در مدت زمان های مختلف دم می‌شود و یا خیساندن در آب گرم در دماهای مختلف و غیره تهیه می‌شود. نوع دم می تواند بر خواص زیست فعال چای گیاهی تأثیر بگذارد. چندین آنتی اکسیدان مصنوعی مانند بوتیله هیدروکسیانیزول و هیدروکسی توولن بوتیله از نظر تجاری در دسترس هستند اما کاملاً ناامن هستند. مسمومیت در ارتباط با آنتی اکسیدان های مصنوعی یک مسئله نگران کننده است. آنتی اکسیدان‌های طبیعی، به خصوص فنلیک ها و فلاونوئیدها، ایمن و زیست فعال هستند. بنابراین، در سال های اخیر، توجه به سمت شناسایی گیاهانی با توانایی آنتی اکسیدانی که ممکن است برای انسان مفید باشد، شده است.

ابریشم ذرت ماده زائد کشت ذرت است، اما همچنان یک ماده غذایی ارزان قیمت دارای خواص دارویی است. ابریشم ذرت، یک گیاه دارویی مهم محسوب می شود و به عنوان یک درمان گیاهی کلاسیک در طب سنتی چینی و ایرانی شناخته شده است. در ایران از ابریشم ذرت در طب سنتی به عنوان ادرار آور، کاهنده رطوبت بدن، سیستیت، نقرس، سنگ کلیه، نفریت و پروستاتیت، کاهش التهاب، کاهش ورم، بهبود چاقی و کاهش فشار خون، کاهش قند خون، کاهش دهنده افسردگی و خستگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابریشم ذرت حاوی پروتئین، ویتامین، کربوهیدرات، نمکهای Ca2+ ، K+ ، Mg2+ و +Na، روغنهای فرار و استروئیدها مانند سیتوسترول و استیگماسترول، آلکالوئیدها، ساپونین‌ها، تانن، و فلاونوئیدها، ترکیبات فنلی، آنتوسیانین، اسید p-coumaric، وانیلیک اسید، اسید پروتوکاتوئیک، مشتقات هسپریدین و کوئرستین و اسیدهای هیدروکسی سینینامیک میباشد.

 

فهرست