تولید بذر ذرت

تولید بذر:

شرکت از سال1391 با دو رقم خارجی وارداتی در داخل کشور مبادرت به تولید بذر ذرت هیبرید نمود و در حال حاضر دارای 5 رقم از گروه های فائو 500 تا 700 می باشد و با خرید والدین و واردات آنها با توجه به نیاز، مبادرت به تولید بذر ذرت هیبرید می نماید ارقام تولیدی در داخل کشور BC678-Valbom-Simon-AS71 و KSC703  که یک رقم داخلی است و امتیاز آن از طرف موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به مدت 10 سال به این شرکت واگذار گردید. مناطق تولید بذر ذرت استانهای کرمانشاه – قزوین- البرز- اردبیل- مرکزی- همدان- سمنان و فارس می باشد و استانهای آذربایجان غربی و کردستان نیز استانهایی هستند که مورد علاقه شرکت می باشد که در آن مناطق نیز تولید بذر انجام پذیرد.

در امر تولید بذر ذرت هیبرید مهم ترین هدف شرکت کنترل کیفیت خلوص ژنتیکی و کیفیت فیزیولوژیکی بذر میباشد تا بتوان با حفظ خلوص بذر و تولید بذری با قوه نامیه و قدرت جوانه زنی بالا(ویگوریته) برای مصرف کشاورزان عزیز عرضه نمود.

در راستای این هدف شرکت با عقد قرارداد با کشاورزان مجرب و علاقمند در خصوص تولید بذر و با همکاری کارشناسان ناظر مقیم که برای این منظور بکار گرفته شده نسبت به کاشت- داشت و برداشت همکاری نموده و در نهایت با توجه به عقد قرارداد از طرف کشاورزان بذور تولیدی را خریداری می نماید. لازم بذکر است که ناظر خبره و آشنا به تولید بذر ذرت هیبرید حداکثر 80 هکتار از مزارع را کنترل کیفی می نماید و در کنار این کنترل همکاران و کارشناسان محترم موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور نیز نظارت مستقیم به این امر را دارند و شرکت با نظارت دقیق موفق شده است که در چند سال اخیر گواهی OECD را کسب کنند و این گواهی استاندارد صادرات اتحادیه اروپا است که در تولید بذر از نظر تأیید کیفی جایگاه مهمی را دارد در کنار این تولید داخلی ارقام های دیگری نیز برای تامین نیاز کشاورزان در خصوص تامین ارقام علوفه ای و دانه ای واردات انجام می شود و به بازار عرضه می گردد. علاقمندان به تولید بذر ذرت هیبرید می توانند با مطالعه نمونه ای از قرارداد تولید بذر آشنا شده و در صورت تمایل به آدرسی که در سایت اعلام شده است ارتباط و یا تماس برقرار نمایند.

ویژگیهای بذر ذرت هیبرید شرکت توسعه کشت ذرت

  • تنوع ارقام بذر ذرت هیبرید داخلی و خارجی بابالاترین کیفیت
  • خلوص ژنتیکی و فیزیکی بالا
  • کیفیت فیزیولوژیکی بالا
  • قوه نامیه و قدرت جوانه زنی بالا
  • بذور سایز بندی شده و یکنواخت
  • بسته بندی در کیسه های چهار لایه لمینت دار
  • بسته بندی در وزن استاندارد
  • دارای استاندارد اروپایی کیفیت
  • ضدعفونی با پوشش یکنواخت و تیمار با سموم با کیفیت
فهرست